Pożyczka prywatna – na czym to polega

Pożyczka prywatna –  na czym to polega

Popularność pożyczek prywatnych stale wzrasta. Wymagania banków są dość kłopotliwe i wygórowane. Powodem do rezygnacji inwestorów z usług banków jest również utrudniony dojazd do niego, konieczność stania w kolejkach i wypełnienia zbędnych dokumentów. Z rozwojem technologii informatycznych pojawiają się nowe możliwości, w tym pożyczki prywatne.

Uzyskanie pieniędzy od rodziny czy znajomych również można zaliczyć do pożyczek prywatnych. Zaciągnięcie takiej pożyczki odbywa się bez umowy i nie zawiera żadnych dodatkowych opłat. Obecnie istnieje możliwość uzyskania dodatkowych kosztów od nieznajomych osób. Pożyczkodawcy w tym przypadku nazywani są inwestorami. Środki pożyczkowe udzielane są poprzez portali społecznościowe, które pełnią rolę pośrednika między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą.

Zalety pożyczki prywatnej

Inwestorzy decydują się na udzielenie pożyczek prywatnych w celu otrzymania zysku. Zaciągniecie pożyczki przez portlali społecznościowe umożliwia ustalenie indywidualnych warunków pożyczania. Oprócz tego cały proces nadzoruje pośrednik, aby pomóc stronom w załatwieniu komplikacji. Bezpośredni kontakt klienta i inwestora jest niewątpliwym atutem pożyczki prywatnej. Mogą oni szybko porozumieć się i ustalić korzystne dla obu stron warunki. Taka forma pożyczania udostępnia zarówno małe kwoty, jak i duże sumy pożyczki. W przeciwieństwie do firm pozabankowych oraz banków inwestorzy prywatne oferują:

  • możliwość bezpośredniego dogadania się o wszystkich szczegółach;
  • ustalenia indywidualnych warunków pożyczania;
  • szybkie załatwienia problemów przez pośrednika;
  • udzielenie pożyczki bez sprawdzania rejestrów;
  • większe szanse na przyznanie chwilówki.

Pożyczki prywatne są świetną możliwością na inwestycje dla tych, którzy nie mają stałego źródła dochodu, są freelancerami czy pracują na umowę o dzieło. Tłumaczenie bankom lub innym instytucjom finansowym tego, że nie jesteś na etacie i nie możesz przedstawić zaświadczenia o dochodach, może okazać się niewartym świeczki i spowodować jedynie marnowanie czasu i pieniędzy. W przypadku pożyczki prywatnej możesz spodziewać się lepszego zrozumienia, co daje możliwość na realizację własnych planów i inwestycji.

Czy warto zaciągać pożyczki prywatne

Coraz więcej osób sięga po pożyczki prywatne. Dzieje się to z tego powodu, że pożyczkobiorcy dostrzegają wzrost oprocentowania w bankach. W takiej sytuacji ubiegania się o pożyczkę przez serwis społecznościowy jest najlepszym rozwiązaniem. Prywatne pożyczki udzielane są nawet osobom zadłużonym. Jeśli posiadasz negatywny wpis w rejestrach dłużników, możesz skorzystać tej alternatywy. Kolejnym argumentem jest oszczędzenie czasu i szybkość podjęcia decyzji. Banki wymagają dużo czasu i formalności na weryfikację i wypełnienie stery dokumentów. Wiele osób decyduje się na prywatne pożyczki, ponieważ są łatwe do uzyskania. Dla osób z trudną sytuacją finansową jest to wygodna możliwość na otrzymanie szybkiego zastrzyku pieniędzy. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia finansowego, a bank nie chce mieć z Tobą sprawę, spróbuj swoich sił na portalu społecznościowym.