Pożyczka pod weksel – opinie

Pożyczka pod weksel – opinie

Pożyczki pod weksel są znane w Polsce od dawna. Pierwsze prawne przepisy dotyczące zabezpieczenia pożyczki wekslem zostały wprowadzone w kraju w 1775 roku. Pożyczka na weksel może być udzielona nawet przez osobę prywatną. W tym przypadku weksel pełni funkcję kredytową, występując w roli pieniądza. Jeśli pożyczkobiorca nie chce ubiegać o pożyczkę pod zastaw samochodu lub mieszkania, może zdecydować się na pożyczkę pod weksel.

Czym jest pożyczka pod weksel

Pożyczka na weksel to kredyt, który zabezpieczony jest wekslem. Klient podpisuje z pożyczkodawcą umowę oraz weksel. Wiec pożyczkodawca ma zabezpieczenie pożyczki, a pożyczkobiorca niezbędną gotówkę na rachunku. Weksel to papier wartościowy, który spełnia wiele funkcji: kredytową, refinansową, obiegową, płatniczą oraz gwarancyjną. Złożenie podpisu na wekslu zobowiązuje do zapłaty odpowiedniej kwoty wierzycielowi. Weksel również może być podstawą do przekazania sprawy na drogę postępowania sądowego, w celu odzyskania należności. Tego typu sprawa szybko kończy się nakazem egzekucyjnym, w przypadku gdy pożyczkobiorca nie jest bankrutem.

Popularność otrzymania pożyczki od prywatnych firm lub inwestorów szybko wzrasta. Na forach w Internecie klienci różnych firm pożyczkowych wymieniają się opiniami na temat pożyczek bez zbędnych formalności. Ubieganie się o kredyt online, nie wychodząc z własnego domu, zdecydowanie jest korzystną formą pozyskania dodatkowych środków. Oprócz szybkości i łatwości otrzymania gotówki, firmy pożyczkowe gwarantują bezpieczeństwo swoim klientom. Pożyczka pod weksel pozwala uzyskać niezbędne wsparcia finansowe w krótkim terminie.

Żeby dokładnie wyjaśnić pojęcie pożyczki na weksel, należy najpierw rozróżnić podstawowe nazewnictwa:

 • trasant jest osoba, która wystawiła weksel;
 • trasat – to osoba, która spłaca pożyczkę;
 • remitent – jest odbiorcą weksla.

W celu łatwiejszego opisania tematu będziemy posługiwać się również zwykłymi nazwami – pożyczkobiorca i pożyczkodawca.

Forma weksla

Należy zwrócić szczególną uwagę na formę weksla, który pożyczkodawca przedstawia do podpisu. W poprawnie wypełnionym wekslu musi widnieć się:

 • nazwa;
 • opłata na określoną kwotę,
 • dane trasata;
 • miejsce i termin płatności;
 • dane trasanta;
 • miejsce i data wystawienia weksla;
 • podpis obu stron.

Weksel sporządza się wyłącznie na piśmie. Oprócz tego taka forma pożyczania wymaga odręcznego podpisania. Do zaciągnięcia pożyczki na weksel musimy podejść z rozsądkiem. Dokładnie sprawdzaj wszystkie dane na wekslu, w tym kwotę pożyczki, dane pożyczkodawcy oraz obowiązek zabezpieczenia. Pamiętaj, że weksel jest ważny nawet w przypadku niewskazania kwoty pożyczki. Więc należy uważać, żeby pożyczkobiorca nie wpisał w wekslu sumę wyższa, niż deklarowana. Takie działanie jest oszustwem i często wykorzystywane przez nierzetelnych pożyczkodawców.

Plusy i minusy pożyczki pod weksel

Do podstawowych wad pożyczki na weksel można zaliczyć możliwość zostać ofiarą oszustwa na jednym z etapów ubiegania się o dodatkowe koszty. Wadą takiego pożyczania jest także trudność znalezienia odpowiedzialnego pożyczkodawcę, dopełnienie formalności i spisania weksla.

Jednak pożyczka pod weksel posiada wiele zalet:

 • wysoka kwota pożyczki – ok. 100 tys. zł.;
 • pożyczkobiorca nie sprawdza baz dłużników;
 • nie wymaga się zaświadczenia o zarobkach;
 • uzyskać pożyczkę pod weksel może nawet osoba zadłużona i osoba, która ma zajęcie komornicze;
 • indywidualne warunki wywiązania się z zobowiązania.

Gdzie dostać pożyczkę pod weksel

Prywatni inwestorzy często oferują swoje usługi na forach finansowych i innych podobnych witrynach. Przed nawiązaniem kontaktu z nieznanymi inwestorami warto:

 • zapoznać się z opiniami na temat pożyczkodawcy w Internecie
 • znaleźć przeszłych klientów i uzyskać od nich informację o współpracy z pożyczkodawcą
 • poznać informację o nim w sieciach społecznościowych
 • nigdy nie zgadzaj się na dodatkowe opłaty i wydatki rejestracyjne oraz inne podobne: za pocztę, za kuriera, notariusza. Jeśli pożyczkodawca oferuje przelew – w wielu przypadkach mamy do czynienia z oszustwem i wyłudzaniem pieniędzy.
 1. 913360 878230I like the valuable information you offer within your articles. Ill bookmark your blog and check once again here regularly. Im quite certain Ill learn numerous new stuff appropriate here! Very good luck for the next! 874158

 2. 331294 788958Right after study some with the websites with your internet site now, i actually as if your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark site list and is going to be checking back soon. Pls look at my internet site likewise and figure out what you believe. 582266

 3. 17240 242486You developed some decent points there. I looked more than the internet for your issue and discovered many people will go along with together together with your internet site. 618246

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *