Poznaj wygodne usługi finansowe dostępne w 100% online

Poznaj wygodne usługi finansowe dostępne w 100% online

Coraz mniej zdajemy sobie sprawę, jak bardzo Internet zmienia nasze życie, a dokładnie, jak bardzo je ułatwia. Zakupy online są najlepszym tego przykładem, ale przecież zdalnie przez komputer możemy korzystać również z coraz większego zakresu usług, szczególnie tych finansowych.

Wystarczy kilka kliknięć, by nie wychodząc z domu wykupić polisę OC, założyć lokatę w banku, a nawet pożyczyć pieniądze. I to wszystko bez zbędnych formalności, zaświadczeń i wypełniania stosu dokumentów. Poniżej przedstawiamy przykłady usług finansowych, które dzisiaj dostępne są całkowicie online.

1. Oszczędności

Dzisiaj już większość Polaków ma własne konto w banku i dostęp do niego przez Internet za pośrednictwem bankowego systemu transakcyjnego. W systemie takim można sprawdzić stan i historię rachunku, wykonać przelew, a także skorzystać z wielu usług bankowych. Najlepszym przykładem są lokaty oraz konta oszczędnościowe – zwykle wystarczy kilka kliknięć, by część środków przetransferować na lokatę terminową. Co więcej, banki w ramach swoich systemów transakcyjnych coraz częściej oferują wsparcie w zarządzaniu środkami finansowymi w postaci narzędzi do analizy wydatków, czy zautomatyzowaniu procesu odkładania pieniędzy.

2. Zakładanie konta bankowego online

Coraz więcej banków ma w swojej ofercie konta osobiste, które można założyć całkowicie online. Przykładowo w Nest Banku procedura zakładania konta odbywa się albo w trakcie zdalnej rozmowy wideo z przedstawicielem banku, albo z wykorzystaniem weryfikacji danych za pomocą przelewu weryfikacyjnego wykonywanego z innego konta należącego do klienta. W obu przypadkach założenie konta nie wymaga wizyty w placówce banku i trwa maksymalnie 15 minut.

3. Pożyczka online bez zaświadczeń o zarobkach

Chcąc dzisiaj pożyczyć pieniądze, również nie trzeba się ruszać z domu. Pożyczki przez Internet oferowane są przez wiele instytucji finansowych i są całkowicie bezpieczne. W ostatnich latach zyskały też dużą popularność, ponieważ pozwalają zasilić konto dodatkową gotówką w kilkanaście minut bez zbędnych formalności. Najpopularniejsze są szybkie pożyczki krótkoterminowe (z terminem spłaty do 30 dni), ponieważ można je uzyskać bez dostarczania zaświadczeń o zarobkach. W praktyce wystarczy wypełnić na stronie internetowej pożyczkodawcy krótki formularz i dokonać weryfikacji konta, by w ciągu 10 minut otrzymać decyzję kredytową, a w ciągu kolejnych minut przelew na konto. Taką pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach otrzymamy na 100% na przykład na platformie Freezl.pl pod linkiem – https://freezl.pl/pozyczka-bez-zaswiadczen.

Powyższe usługi finansowe dostępne online to tylko przykłady, ponieważ w rzeczywistości jest ich o wiele więcej. Przez Internet możemy dzisiaj wymieniać waluty (kantory online), kupować ubezpieczenia, a nawet inwestować na giełdzie papierów wartościowych. Warto wspomnieć, że coraz popularniejsze stają się również usługi finansowe dostarczane mobilnie – w swoim smartfonie możemy mieć przecież wirtualny portfel, aplikację bankową do rachunku, a także dostęp do platformy pożyczkowej, czy platformy inwestycyjnej.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *