Porady pożyczkowe i pożyteczna informacja

Warunki uczestnictwa w programie Mieszkanie Plus
Warunki uczestnictwa w programie Mieszkanie Plus

Program Mieszkanie Plus jest przeznaczony dla wszystkich osób fizycznych, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają możliwości spłacać kredyt na mieszkanie na zwykłych zasadach. Jeśli zastanawiasz się, czy program Mieszkanie+ jest dla Ciebie, przeczytaj poniższy artykuł. Poniżej znajdziesz wiele pomocnych informacji i wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Jak Polacy radzą sobie ze spłatą zobowiązań w terminie
Jak Polacy radzą sobie ze spłatą zobowiązań w terminie

Terminowa spłata pożyczek lub kredytów sprzyja budowaniu pozytywnej historii kredytowej. Bazy i rejestry dłużników gromadzą informacje na temat nierzetelnych klientów firm pożyczkowych. Z analizy bazy BIK wynika, że w 2018 roku liczba osób zadłużonych zwiększyła się o 30 tys. Jednak zmniejszyła się pula kosztów, jakie Polacy muszą oddać wierzycielom. Jak więc zostać rzetelnym pożyczkobiorcą i zawsze radzić sobie z zobowiązaniami?

Dodatkowe opcje kart płatniczych
Dodatkowe opcje kart płatniczych

W czasach dzisiejszych każdy posiada kartę płatniczą w portfelu. Wbrew pozorom dokonanie płatności nie jest jedyną funkcją kart kredytowych. Dlaczego jeszcze służy karta? Należy dokładnie to sprawdzić, ponieważ banki często obdarzają klientów różnymi bonusami, o których większość klientów nawet nie wie. Poniżej poznacie nietypowe opcje kart płatniczych.

Jak bezpłatnie korzystać z kredytu na karcie
Jak bezpłatnie korzystać z kredytu na karcie

W czasach dzisiejszych karta kredytowa jest w każdym portfelu. Taka karta jest limitem pieniędzy, który przyznaje bank po weryfikacji predyspozycji finansowych klienta. Użytkownik musi pamiętać o terminowej spłacie limitu. W przeciwnym razie bank nalicza dodatkowe opłaty. W ciągu 50 dni kwota kredytu nie podlega obciążeniu. Jak więc korzystać z limitu za darmo?