Porady pożyczkowe i pożyteczna informacja

Wspólny rachunek w banku – jak założyć
Wspólny rachunek w banku – jak założyć

Za prowadzenia konta musimy sporo zapłacić. Wygodnym rozwiązaniem jest założenie wspólnego konta w banku. Każdy właściciel takiego konta będzie miał nieograniczony dostęp do własnych kosztów. Nawet po śmierci jednego posiadacza, drugi może korzystać z założonego konta. Zanim założysz wspólne konto, poznaj zalety i wady takiej opcji.

Jak oszczędzać z “zielonym bankiem”
Jak oszczędzać z “zielonym bankiem”

W działaniach współczesnych banków obecne są kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego i inicjatywą, która ma na celu polepszenie ekologii. Instytucje bankowe prowadzą politykę na zasadach „zielonego banku”, zachęcając klienta do stosowania dokumentów wirtualnych i łączą pytania środowiskowe z oferowanymi usługami.

Umowa pożyczki – co warto sprawdzić
Umowa pożyczki – co warto sprawdzić

Zaciągniecie chwilówki wiąże się z podpisaniem umowy. Jest to ważny dokument, który reguluje relacji między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Każdy wnioskodawca, decydujący się na uzyskanie pożyczki, ma obowiązek dokładnego przeczytania umowy pożyczki przed jej podpisaniem. Więc na co musimy zwrócić szczególną uwagę?

Firmy pozabankowe – czy ktoś kontroluje parabanki
Firmy pozabankowe – czy ktoś kontroluje parabanki

Firmy pożyczkowe oferują dodatkowe wsparcie finansowe na warunkach innych niż banki. Przed zaciągnięciem pożyczki w instytucji pozabankowej należy dokładnie zastanowić się nad tym, czy warto, poznawać działalność firm pożyczkowych nie jest tak przejrzysta i jasna jak wydaje się na pierwszym rzut oka. Czy ktoś jednak kontroluje firmy pozabankowe?

Kilka pożyczek w jednej firmie jednocześnie – czy to możliwe
Kilka pożyczek w jednej firmie jednocześnie – czy to możliwe

Rynek pożyczek pozabankowych codziennie rośnie. Firmy pożyczkowe oferują swoim klientom coraz atrakcyjniejsze warunki. Po zaciągnięciu pożyczki w jednej firmie i sprawnej współpracy chcemy wracać do usług tego samego pożyczkodawcy. Co robić, gdy uzyskana kwota jest niewystarczająca dla zadowolenia naszych potrzeb finansowych. Czy można zaciągnąć kilka pożyczek w tego samego pożyczkodawcy? Sprawdzimy jak działa rynek pozabankowych pożyczek kiedy powstaje taki problem.

Kredyt hipoteczny dla osób, które pracują za granicą
Kredyt hipoteczny dla osób, które pracują za granicą

Na terenie RP obowiązuje zasada o tym, że zobowiązanie hipoteczne udzielane jest wyłącznie w tej walucie, w jakiej kredytobiorca dostaje wypłatę. Więc jeżeli dostajesz pensję w kronach, funtach czy euro możesz aplikować o kredyt wyłącznie we wskazanej walucie. Oferta kredytu hipotecznego dla pracujących poza Polską jest dość ograniczona.