Czy można uzyskać kredyt w banku przez internet

Czy można uzyskać kredyt w banku przez internet

Największym atutem pożyczek przez internet jest możliwość uzyskania dodatkowych kosztów bez wychodzenia z domu. Zanim zdecydujesz się na zaciągniecie kredytu, sprawdź jak wygląda procedura uzyskania niezbędnych kosztów w banku oraz w firmie pozabankowej.

Obecnie banki oferują wiele produktów finansowych dla swoich klientów. Jednak niektórzy klienci preferują udać się do firmy pożyczkowej, działającej online, ponieważ jest tam łatwiej i szybciej uzyskać dodatkowe pieniędzy, a zaciągnięcie kredytu w banku wymaga wielu formalności. Aplikując o pozyczke online, wnioskodawca nie musi udawać się do placówki, stać w kolejkach i wypełniać stosy dokumentów. Oprócz tego podczas wyboru interesujących parametrów pożyczki klient może zapoznać się z całkowitą kwotą do spłaty dzięki wygodnemu kalkulatorze na stronie pożyczkodawcy. Niezbędne koszty są dostępne przez internet bez konieczności przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Umowa pożyczki wysyłana jest na adres mailowy. Czy pożyczka w banku jest również łatwo dostępna? Odpowiemy na to pytanie w poniższym artykule.

Czy można zaciągnąć kredyt w banku online

Nic dziwnego, że instytucje bankowe mają większe wymagania dot. uzyskania pożyczki. Kredyty w bankach udzielane są na większe kwoty oraz cechują się niższym oprocentowaniem. Do otrzymania gotówki niezbędne jest zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z rachunku bankowego. Ważna jest obecność w oddziale odpowiedniej instytucji finansowej. W niektórych bankach wymagany jest dodatkowy żyrant w przypadku wysokich kwot kredytu. Nie jest to zbyt łatwy proces, zwłaszcza jeśli aplikujemy o kredyt przez internet po raz pierwszy. Czy otrzymanie kredytu w banku online jest możliwe? Wiele czynników ma na to wpływ:

  • sytuacja finansowa klienta;
  • wysokość dochodów;
  • forma zatrudnienia;
  • historia kredytowa.

Jeżeli do tego masz już za plecami spłacony kredyt, szansa na otrzymanie pozytywnej decyzji wzrasta. Jakie dokładnie banki oferują taką możliwość?

Jakie banki oferują kredyt przez internet

W mBanku można dostać od 500 zł do 150 tys. zł. Jednak w razie aplikowania online możemy liczyć na dużo niższą sumę. Kwota zobowiązania uzależniona jest od wysokości uzyskiwanych przez klienta dochodów. Online nie uzyskasz w mBanku więcej niż 20 tys. zł. Do otrzymania niezbędnych kosztów potrzebny jest tylko wyciąg z rachunku bankowego. Okres spłaty zobowiązania w mBanku waha się od 3 do 80 miesięcy.

Szanse na otrzymanie kredytu online mają klienci banku Paribas. Wnioskodawca może aplikować o pożyczkę w wysokości od 1 do 120 tys. zł. Przezenterent udzielana jest kwota do 20 tys. zł. Podobnie jak w innych bankach do otrzymania środków należy przedstawić wyciąg z rachunku bankowego. Okres spłaty zobowiązania waha się od pól roku do 84 miesięcy.

W banku Getin uzyskamy mniejszą kwotę niż w powyżej opisanych bankach. Okres spłaty wynosi od 2 do 36 miesięcy. Bank nie określa dokładnie jakie dokumenty sa potrzebne do zaciągnięcia kredytu. Przed zaciągnięciem kredytu klient może sprawdzić całkowity koszt zobowiązania za pomocą symulatora  kredytu na stronie pożyczkodawcy.

Eurobank oferuję swoim klientom pożyczkę przez internet w wysokości do 20 tys. zł. Jeśli nie jesteś klientem Eurobanku, uzyskasz maksymalnie 4000 zł. Kredyt online dostępny jest bez przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Okres pożyczania może wynosić od 3 miesięcy do 5 lat. Wniosek o pożyczkę jest wypełniany online. Po podjęciu decyzji wszystkie dokumenty zostaną wysłane na adres mailowy pożyczkobiorcy. Uzyskane koszty można przeznaczyć na dowolny cel.

Podsumowanie

To nie jest cała lista banków, w których można uzyskać kredyt online. Kredyt przez internet można dostać nawet w instytucjach bankowych, w których posiadamy założony rachunek osobisty albo też braliśmy w nich pożyczkę wcześniej. Jeżeli instytucja bankowa zna historię pożyczkową wnioskodawcy, to ma on  większe prawdopodobieństwo na otrzymanie takiej pożyczki. Nie ma również konieczności udawania się do placówki lokalnej.