Kredyt na oświadczenie

Kredyt na oświadczenie

Chęć uproszczenia procesu uzyskania pożyczki spowodowała powstanie nowych warunków udzielenia dodatkowych kosztów. Niektóre instytucje pozabankowe udzielają chwilówek bez przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Wystarczy zadeklarować ich wysokość. Kredyt na oświadczenia jest produktem, którego bardzo brakowało na rynku finansowym. Przyjrzyjmy się bliżej tej opcji.

Zasady prowadzenia działalności w zakresie udzielenia pożyczek online prawie niczym się nie różnią. Podstawowa rozbieżność jest jednak widoczna w trakcie składania wniosku o pożyczkę. Tradycyjny formularz rejestracyjny zawiera zapytania dotyczące danych osobowych pożyczkobiorcy oraz jego dochodów. Prawdziwość wskazanej informacji potwierdza dowód osobisty i zaświadczenia z pracy o wysokości zarobków. Obecnie pożyczkodawcy nie chcą angażować pożyczkobiorcę do podobnych działań. Ponieważ uzyskania zaświadczenia od pracodawcy wymaga więcej czasu, a to może zniechęcić klienta do złożenia wniosku. Pożyczkobiorcom zależy na uzyskaniu chwilówki bez zbędnych formalności. Co więcej, niektóre osoby otrzymują dochody z różnych źródeł, mają kilka pracodawców lub pracują na czarno. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem staje się pożyczką na oświadczenie, którą można uzyskać przedstawiając tylko dowód osobisty.

Jak ubiegać się o kredyt na oświadczenie

Firmy oferujące pożyczki na oświadczenie nie wymagają dostarczenia stosu dokumentów. Wystarczy podać podstawowe dane z dowodu osobistego i wskazać wysokość zarobków. Proces ubieganie się o pożyczkę na oświadczenie zawiera kilka prostych etapów:

 • rejestracja na stronie internetowej firmy pozabankowej;
 • wypełnienie formularzu i podanie danych o dochodach;
 • wybór okresu i kwoty pożyczki;
 • weryfikacja konta bankowego;
 • rozpatrzenie wniosku;
 • podjęcie decyzji;
 • przelew pieniędzy.

Jak widać, proces uzyskania pożyczki nie jest w całę skomplikowany. Wszystko odbywa się online przy zachowaniu minimum formalności. W celu ubiezpieczenia niektóre instytucji finansowe sprawdzają bazy dłużników lub wykonują telefony do pracodawcy, żeby potwierdzić podane przez wnioskodawcę dane.

Kredyt na oświadczenia – weryfikacja danych

Brak wymogu przedstawienia potwierdzenie o dochodach może rodzić pokusę do podania nieprawdziwych danych o zarobkach pożyczkobiorcy. To może być podstawą do odmówienia pożyczki. Istnieje prawdopodobieństwo, że w razie wątpliwości firma pożyczkowa może skontaktować się z pracodawcą w celu potwierdzenia danych. Dlatego należy podawać wyłącznie prawdziwe dane.  Innym sposobem na weryfikację podanych danych jest podgląd w historię rachunku bankowego. W przypadku weryfikacji konta za pomocą przelewu, pożyczkodawca będzie miał dostęp do przelewów, które są wykonywane na rachunek wnioskodawcy. Jest to istotny dowód potwierdzający wskazaną przez klienta informację, dotyczącą wysokości dochodów. Jednak takie czynności wymagają zgody pożyczkobiorcy. Akceptując warunki ramowej umowy oraz regulaminu, klienta wyraża zgodę na taką kontrolę.

Zalety i wady  pożyczki na oświadczenie

Kredyt na oświadczenia oszczędza czas każdego wnioskodawcy. Wniosek składany jest w kilku minut, a pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy w tym samym dniu. Jest to dobra opcja dla osób, których zaskoczyły nagłe problemy finansowe. Złożenia wniosku o pożyczkę na oświadczenie nie wymaga dużo czasu. Wszystko odbywa się internetowo przy zachowaniu minimum formalności. Pożyczkodawca nie wymaga zaświadczenia z pracy. Wystarczy przedstawić jedynie dowód osobisty. Jest to korzystne rozwiązania dla osób, które nie mają stałego źródła dochodu. Jednak są również wady takiego rodzaju pożyczki:

 • możliwość kontaktu z pracodawcą;
 • niska kwota pożyczki;
 • duży koszt pożyczki;
 • odmowna decyzja w przypadku podania nieprawdziwych danych.