Jak bezpłatnie korzystać z kredytu na karcie

Jak bezpłatnie korzystać z kredytu na karcie

W czasach dzisiejszych karta kredytowa jest w każdym portfelu. Taka karta jest limitem pieniędzy, który przyznaje bank po weryfikacji predyspozycji finansowych klienta. Użytkownik musi pamiętać o terminowej spłacie limitu. W przeciwnym razie bank nalicza dodatkowe opłaty. W ciągu 50 dni kwota kredytu nie podlega obciążeniu. Jak więc korzystać z limitu za darmo?

Nie warto obawiać się karty kredytowej. Jeśli zawsze spłacasz dług w terminie, karta kredytowa stanie się wygodnym rozwiązanie. Bank ustala okres pozaodsetkowy, czyli okres przenaczony n aspłątę limitu kredytowego.  Odsetki nie zostaną naliczone, jeśli dług będzie spłacony przed terminem. Za wypłatę pieniędzy z bankomatu jest pobierana prowizja. Jednak w przypadku bezpośredniej opłaty towarów lub usług kartą kredytową, dodatkowe koszty nie zostaną naliczone. Istnieje wiele sytuacji, kiedy karta kredytowa jest niezbędna:

  • rezerwacja biletów;
  • wydarzenia sportowe;
  • wynajęcie pokoju w hotelu;
  • wynajęcie samochodu.

Czy karta kredytowa jest droga

Wiele klientów instytucji bankowych unika korzystania z karty kredytowej przez błędne postrzeganie karty ze względu na możliwe koszty korzystania z kredytu. Karta kredytowa jednak może przynosić użytkownikom więcej profitów niż karta debetowa i być bardziej funkcjonalną. Przede wszystkim należy wybrać kartę, która oferuję najbardziej korzystne warunki – długo okres korzystania z limitu oraz niski koszt oprocentowania. Podczas analizy wniosku o wydanie karty kredytowej bank sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy oraz jego historię kredytową. Negatywna historia lub obecność wpisu w BIK może powodować odnowioną decyzję. Nie zapomnij sprawdzić w umowie ile kosztuje korzystanie z karty, czy bank pobiera opłaty za wypłatę kosztów w bankomacie oraz ile trwa okres pozaodsetkowy, dzięki któremy użytkownik może korzytać z kosztów kredytowych całkowicie za darmo.

Ile trwa okres pozaodsetkowy

Trwanie okresu bezodsetkowego zależy od polityki konkretnego banku. Jest to okres w którym klient musi spłacić swoje zadłużenie, żeby nie ponieść dodatkowych opłat. Zwykłe taki okres trwa od 50 do 56 dni. Jeśli korzystasz z limitu kredytowego i pilnujesz termin spłaty, bank nie nalicza dodatkowych opłat, opócz ewentuakcnej opłąty miesięcznej za korzytanie kartą. 56 dni to prawie dwa miesiąca. Za ten okres klient dostanie wypłatę i spłaci kredyt w terminie. W banku Paribas pozaodsetkowy okres wynosi 61 dni, w banku ING – jedynie 52 dni. Dużym atutem karty kredytowej jest to, że po spłacie limitu klient może ponownie korzystać z kredytu.

Oprocentowanie na karcie kredytowej

Ważnym wskaźnikiem cenowym karty kredytowej jest oprocentowanie. W przypadku karty kredytowej może ono być bardzo wysokie. Instytucji banki często oferują konsumentom atrakcyjne oprocentowanie, jeśli klient decyduje się na założenie karty w tej chwili. W większości bankach wysokość oprocentowanie nie przekracza 16%.  W pewnym momencie Bank Sygma oferował klientom jedynie 9,9%. Należy pamiętać, że okres bezodsetkowy dotyczy tylko transakcji bezgotówkowych. W przypadku wypłaty kosztów z bankomatów, bank od razu pobiera odpowiednią prowizję. Dlatego warto unikać transakcji gotówkowych, gdy będziemy mieć do czynienia w wysokimi kosztami oprocentowania. Niektórzy banki skracają okres bezodsetkowy w przypadku transakcji gotówkowych. Za transakcję gotówkową jest uznawany również przelew pieniędzy  z karty kredytowej na inny rachunek. Dlatego przed wykorzystaniem karty kredytowej warto dokładnie sprawdzić oferowane przez bank warunki.

Resumując

Więc, aby korzystać z karty kredytowej za darmo warto realizować tylko bezgotówekowe transakcję oraz spłacać limit kredytowy w ustalonym okresie bezodsetkowym. Jesli nie możesz spłacić całkowitej kwoty zadłużenie w okresie bezodsetkowym, należy uiszczyć opłatę minimalną w celu uniknięcia naliczania odsetek. W przypadku braku spłaty minimalnej kwoty oprócz naliczenia odsetek bank może obciążyć użytkownika karty dodatkową opłatą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *