FAQ

Czy mogę ubiegać się o pożyczkę, jeśli nie pracuję?

Zdecydowanie osoby, które posiadają stałe źródło dochodu, mają większe szanse na uzyskanie pożyczki. Jednak jest również wiele pożyczkodawców, którzy oferują wsparcie finansowe dla klientów, którzy nie pracują. W takim przypadku koszty zobowiązania będą większe lub pożyczkobiorca może dostać negatywną decyzję. Często jest wymagane posiadanie jakichkolwiek dochodów – nie z pracy, tylko z innych źródeł.

Czy mogę dostać pożyczkę w weekendy?

Tak, jednak nie każdy pożyczkodawca oferuje taką możliwość. Aby dostać pożyczkę w dniu złożenia wniosku, wnioskodawca musi posiadać konto bankowe w tym samym banku co pożyczkodawca. Automatyczny system rozpatrzenia wniosków pozwala na szybkie podjęcia decyzji.

Nie stać mnie na spłatę zobowiązania w terminie. Co robić?

Nie warto unikać kontaktu z pożyczkodawcą. Przedstawiciel firmy mogą zaoferować pomocne rozwiązanie: refinansowanie pożyczki lub rozłożenie na raty. Nie warto zaciągać kolejnego zobowiązania na spłatę poprzedniego. Może to spowodować wpadnięcie w spiralę długów.

RRSO – co to jest?

RRSO  to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Ta cyfra określa koszty związane z oprocentowanie zobowiązania. In niższa RRSO tym niższy koszt zobowiązania. Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić całkowity koszt pożyczki. Najczęściej RRSO jest stosowane w przypadku pożyczek na raty.

Ile muszą czekać na decyzję?

Firmy pozabankowe podejmują decyzję pożyczkową w ciągu kilku minut. W niektórych przypadkach ten czas może się wydłużyć. Wszystko zależy od pożyczkodawcy oraz od rodzaju zobowiązania. Od pożyczkobiorców, którzy wnioskują o pożyczkę na raty, często jest wymagane podesłanie zaświadczeń lub innych dokumentów. Jeśli zależy Ci na czasie, warto wybrać firmy, które oferują pożyczki w ciągu 24 godzin.

Ile wynoszą koszty chwilówki pozabankowe?

Koszt pożyczki jest uzależniony od wybranego pożyczkodawcy. W przypadku pożyczki na kwotę 1000 zł na 30 dni koszt zobowiązania waha się od 1100 do 1400 zł. Przy pożyczkach na raty RRSO wynosi ok.150%.

Jak szybko skontaktować się z pożyczkodawcą?

Na stronie każdej firmy pozabankowej działającej online jest umieszczony rozdział Kontak, gdzie pożyczkobiorca może znaleźć telefon, adres e-mail oraz fax. W niektórych formach Biuro Obsługi Klienta jest czynne przez całą dobę.

Gdzie mogę dostać pożyczkę prywatną?

W internecie można również natrafić na pożyczki prywatne. Ok. 85% ofert takich pożyczkę to oszustwa. Są jednak zweryfikowane portale,  oferujące sprawdzone pożyczki prywatne, które działają na rynku finansowym od wielu lat.

Czy muszę wpłacić opłatę przed uzyskaniem pożyczki?

Zwykłą praktyką przed zaciągnięciem pożyczki jest weryfikacja konta poprzez przelew weryfikacyjny w wysokości do 1 zł. Nigdy nie przelewaj firmom pożyczkowym lub osobom prywatnym większych kwot. Jeśli taka sytuacja się zdarzyła, a pożyczki nie otrzymałeś, należy zgłosić sprawę na policję. Oprócz tego warto zawiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który może zablokować fałszywe strony.

Co robić, jeśli złożyłem wniosek o pożyczkę, ale rozmyśliłem?

Klient może zrezygnować z umowy pożyczki w ciągu 14 dni od chwili zawarcia. W tym celu wystarczy wysłać odpowiedni wniosek do pożyczkodawcy.

Jak dostać pożyczkę na waszej stronie?

Aby zaciągnąć chwilowkę za pomocą naszej strony, należy wybrać w menu interesującą kategorię oraz pożyczkodawcę, który spełnia Twoje wymagania. Kliknij na przycisk „Weź pożyczkę” i wypełnij formularz na stronie firmy pożyczkowej.