Dodatkowe opcje kart płatniczych

Dodatkowe opcje kart płatniczych

W czasach dzisiejszych każdy posiada kartę płatniczą w portfelu. Wbrew pozorom dokonanie płatności nie jest jedyną funkcją kart kredytowych. Dlaczego jeszcze służy karta? Należy dokładnie to sprawdzić, ponieważ banki często obdarzają klientów różnymi bonusami, o których większość klientów nawet nie wie. Poniżej poznacie nietypowe opcje kart płatniczych.

Współczesną kartę płatniczą jest przeznaczona nie tylko do wykonywania transakcji bezgotówkowych.  Może ona okazać się bardzo wygodną i bezpieczną w użyciu oraz pomaga poradzić w sytuacjach kłopotliwych. Oprócz zwykłej płatniczej opcji karta kredytowa oferuje również inne funkcje:

  • chargeback;
  • ubezpieczenie w przypadku kradzieży;
  • concierge;
  • VIP usługi;
  • assistance;
  • ubezpieczenie bagażu;
  • ubezpieczenia prywatne.

Usługa chargeback

Korzystanie z karty kredytowej jest obecnie bardzo bezpieczne i wygodne. Dzięki opcji chargeback właściciel karty może uzyskać przekazane za towar lub usługę koszty, jeśli sprzedawca okazał się  nierzetelny. W takiej sytuacji klient może złożyć do instytucji bankowej wniosek o zwrot kosztów. Wspomniana usługa jest korzystnym zabezpieczenia przed upadkiem sprzedawcy lub np. biura podróży.

Ubezpieczenie w przypadku kradzieży karty

Każdy użytkownik karty może zostać ofiarą kradzieży karty. Płatność zbliżeniowa bez konieczności wprowadzenia PIN może doprowadzić do oszustwa finansowego. Karta płatnicza może uchronić użytkownika przed tym przestępstwem, ale też w określonym terminie. Jeśli klient posiadał na karcie kwotę ponad 150 euro, bank jest zobowiązany do zwrotu tej kwoty w przypadku utraty lub kradzieży karty. Warunkiem zwrotu utraconych pieniędzy jest natychmiastowe zastrzeżenie karty. Opcja ubezpieczenia jest dostępna wszystkim użytkownikom karty oraz nie przewiduje dodatkowych opłat.

Czym jest usługa concierge

Mało użytkowników zdaje sprawę z istnienia usługi concierge. Ta usługa oferowana jest przez wiele Polskich banków i często jest darmową. Na czym dokładnie polega opcja concierge? Concierge zapewnia pomoc w nagłych sytuacjach. Jeśli zepsuł się telewizor, bank szybko organizuje naprawę, a użytkownik płaci jedynie za niezbędne części. Dzięki tej usłudze możesz również zarezerwować bilety, jeśli nie masz dostępu do sieci internetowej. To odbywa się przy pomocy konsultanta infolinii. Sprawdź czy Twój bank oferują taką pomóc. Czasami jest ona bardzo przydatna.

VIP usługi kart płatniczych

VIP usługi oferowane są klientom z kartą Premium. Użytkownik musi posiadać wysokie dochody. VIP usługi to różne korzystne opcje, które są bardzo przydatne w czasie wyjazdu. Właściciel karty Premium może liczyć na komfortowe miejsce na lotnisku, darmowe wejście w lounge strefę, korzystanie z fast tracka  i na wiele innych opcji. Podobne funkcje mogą bardzo ułatwić wyjazd.

Assistance

Assistance przewiduje pomoc w przypadku awarii samochodu, który należy lub jest kierowany przez użytkownika karty. Oprócz tego można korzystać z następujących przywilejów: dowóz benzyny, rada prawna, opieka dla dzieci. Przed uruchomieniem tej opcji należy dokładnie sprawdzić jakie opłaty są pobierane za Ubezpieczenie Assistance w Twoim banku. Dokładnie zapoznaj się z umową OWU, ponieważ może się okazać, że wcale nie potrzebujesz kupować odrębnego polisu.

Ubezpieczenie bagażu

Opisujemy tę opcję osobno dlatego, że to jest taka forma ubezpieczenia, który zdecydowanie warto posiadać podczas podróży. Do wielu kart kredytowych lub płatniczych instytucji bankowe oferują ochronę bagażu podczas podróży za granicę. Kwota takiego ubezpieczenia zwykle wynosi ok. 1000 zł. To może uratować klienta, gdyby nastąpiła utrata bagażu przez pracowników lotniska.

Ubezpieczenia prywatne

Zachęcamy również do sprawdzenia, czy  w Twoim portfelu znajduje się karta płatnicza oferująca korzystne opcje ubezpieczeniowe. W ramach udzielenia karty płatniczej instytucja bankowa automatycznie aktywuje klientowi turystyczne ubezpieczenie lub OC ubezpieczenie. Te usługi nie muszą wcale być drogo opłacane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *