Bezpłatny raport BIK

Bezpłatny raport BIK

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę musimy dokładnie przygotować się. Bezpłatny raport BIK umożliwia weryfikację zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Za pomocą tej możliwości zobaczymy jakie dane są dostępne instytucji finansowej, w której ubiegamy się o gotówkę.

Dlaczego należy skorzystać z tej opcji

Jeśli posiadasz niespłacone zobowiązania, możesz sprawdzić czy informacja o spłacie rat zostaje przekazana do BIK regularnie. Po raport darmowy BIK należy także sięgnąć, gdy  ciągle ubiegamy się o pożyczkę bezskutecznie. Może doszło do błędu, gdy na raporcie znajdują się nieprawdziwe dane. Musimy złożyć reklamację do firmy pożyczkowej, która przekazała błędną informację. BIK nie jest uprawniony do samodzielnej zmiany własnej bazy. Jeśli nie brałeś pożyczki, jednak na raporcie widnieje dług, może to oznaczać, że ktoś wyłudził Twoje dane w celu otrzymania kredytu. W tym wypadku zalecamy złożyć zawiadomienie na policję. Jeśli potrzebujesz pobrać raport BIK więcej niż 2 razy w roku, należy wpłacić odpowiednią kwotę w wysokości od kilku do kilkudziesięciu złotych. Cena zależy od rodzaju konta, jakie wybieramy podczas rejestracji. Pobrania raportu nie potrzebuje wychodzenia z domu. Wszystko odbywa się internetowo.

Jaka informacja znajduje się na raporcie BIK

Dobra historia w BIK sprawia, że pożyczkobiorca dostaje tańszy kredyt na większą kwotę. Bezpłatny raport z BIK zawiera informację o zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Możemy śledzić własną historię kredytową i prawidłowość przekazywania informacji o spłacie zobowiązania przez pożyczkodawcę. Raport BIK zawiera dane osobowe oraz informację o aktualnych lub spłaconych zobowiązaniach. Bezpłatny raport z BIK odzwierciedla również informację o tym, kto pytał o dane klienta, ile razy oraz czy ma on niespłacone zobowiązania. Oprócz tego sprawdzasz prawdziwość przekazanych danych. Przed ubieganiem się o kredyt jest możliwość skorygowania danych. Brak historii kredytowej może sprawić negatywne skutki i pożyczkobiorca dostanie odmowną decyzję.

Jak dostać bezpłatny raport BIK

Po bezpłatny raport BIK możemy sięgnąć 2 razy na rok. Dokument przedstawiony jest w formacie PDF. Na raporcie znajdziemy dane osobowe klienta, w dotyczące zobowiązania i zapytania o danych klienta. Aby dostać darmowy raport musimy zarejestrować się na stronie Biura i przedstawić skan dokumentu tożsamości, dokonać kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Można również odebrać list polecony z raportem od BIK. Taka procedura jest niezbędna w celu zachowania bezpieczeństwa przekazania danych osobowych. Konto użytkownika zostaje aktywowane wtedy, gdy Biuro upewni się w prawdziwości podanych danych. Dopiero po zalogowaniu do swojego profilu można złożyć wniosek o wygenerowanie bezpłatnego raportu. Raport BIK można pobrać z dowolnego urządzenia: telefonu, tabletu lub komputera. Wygodny wskaźnik od razu podpowie jak wygląda sytuacja finansowa wnioskodawcy. Dzięki tej opcji od razu można dowiedzieć się czy mamy opóźnienia w spłacie. Darmowe konto próbne w BIK umożliwia bezpłatne korzystanie z usług serwisu przez 60 dni. Za pomocą Konta Premium można kontrolować swoją historię kredytową na bieżącą i pobrać do 12 raportów. Można również dostać rozszerzony raport BIK po spłacie odpowiedniej kwoty.

Etapy uzyskania darmowego dostępu do raportu BIK

Aby dostać raport BIK należy przejśc prostęprocedurę:

  1. Zarejestrować się na stronie portalu
  2. Wypełnić formularz
  3. Kliknąć w klawisz „Pobierz raport”
  4. Wybrać rodzaj konta oraz sposób potwierdzenia danych
  5. Po prawidłowej aktywacji konta można uzyskać bezpłatny raport

Są trzy sposoby aktywacji konta: podpis elektroniczny, przelew w wysokości 1 zł oraz odebrania listu poleconego. Bardzo szybkim i wygodnym sposobem jest przelew weryfikacyjny. Dzięki błyskawicznemu przelewu konto zostaje zweryfikowane w ciągu kilku minut. W przypadku wysyłki listu poleconego czas aktywacji konta zostanie wydłużony do momentu odebrania pisma.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *