Apple Pay – jak to działa

Apple Pay – jak to działa

Apple oferuje swoim użytkownikom nowoczesny system płatności mobilnych pod tytułem Apple Pay. Właściciel iPhone 6 może korzystać z tej opcji po zainstalowaniu systemu iOS 8.1. Jak dokładnie działa ten system?

W celu dokonania płatności wystarczy dodać kartę kredytową i przybliżyć ją do terminala. Zatem użytkownik musi zeskanować odcisk palca. Więc do korzystania z opcji Apple Pay są potrzebne:

 1. Urządzenie, spełniające odpowiednie kryteria;
 2. Karta kredytowa;
 3. Wersja iOS od 8.1;
 4. Konto Apple.

Oprócz tego opcja Apple Pay może być używana na kilku dowolnych urządzeniach. Należy dodać kartę kredytową na każde z nich. Po zainstalowaniu odpowiedniego programu można dokonywać płatności w internecie, na komputerach Mac, przez Apple Watch. Na jedno urządzenie można dodać maks. 12 kart. W Stanach użytkownik aplikacji Apple Pay może także wysyłać koszty rodzinie czy znajomym. Można także przekazywać pieniędzy firmom, które biorą udział w programie na t iPhone przez Czat.

Jak dodać kartę na telefon

Dodanie karty odbywa się w cztery proste kroki:

 1. Kliknij w ikonę programu Wallet
 2. Dalej należy postępować zgodnie z komunikatami aby dodać odpowiednią kartę. Po pojawieniu się monitu o dodaniu karty wybierz niezbędną kartę i wprowadź kod bezpieczeństwo.
 3. Etap weryfikacji karty. Na tym etapie system sprawdza czy może używać karty wraz z systemem Apple Pay. Użytkownik może być poproszony o podanie dodatkowych danych. Po wprowadzeniu niezbędnych danych użytkownik musi wrócić do programu Wallet i stuknąć kartę.
 4. Zacznij używać aplikacji Apple Pay.

Użytkownik Wallet może dodać do programu kartę lojalnościową i korzystać z niej dzięki opcji Apple Pay.

Apple Pay – jak dokonać płatności

Po dodaniu karty na odpowiednie urządzenie można używać opcji Apple Pay. Aby zrealizować zlecenie w sklepach, potrzebny będzie iPhone lub zegarek. Aby dokonać opłaty w systemie, użytkownik będzie potrzebował telefonu iPad’a, iPhone’a albo zegarka. W celu dokonania zlecenia w przeglądarce Safari w internecie  należy użyć jednego z poniżej wskazanych urządzeń:

 • iPad
 • MacBook
 • iPhone
 • Apple Watch

Aby uzyskać i wysyłać pieniądze za pomocą opcji Apple Pay lub skorzystać z opcji Pay Cash niezbędny jest iPhone, Apple-zegarek  lub iPad. Te opcji są dostępne wyłącznie w Stanach. Za przejazd komunikacją miejską można dokonywać płatności używając iPhone lub zegarka.

Karta lojalnościowa a Apple Pay

Korzystając ze wspomnianej aplikacji w sklepach, które biorą udział w programie, użytkownik może otrzymać i realizować nagrody. Należy dodać odpowiednią kartę do systemu Wallet i używać jej w trakcie płatności przez opcję Apple Pay. Jeżeli użytkownik chce, żeby wyświetlenie karty lojalnościowej odbywało się automatycznie w konkretnym sklepie, kliknij w ikonę, a następnie uruchom funkcję automatycznego wyboru.

W celu dokonania zlecenia po wykorzystaniu karty opcja Apple Pay przechodzi do karty aluzyjnej. W zależności od realizacji zlecenia i sklepu używanie karty może odbyć się w 1 krok lub może potrwać dłużej, aż terminal będzie wymagać uiszczenia opłaty.

Historia transakcji – jak sprawdzić

Po zalogowaniu się do systemu Wallet użytkownik zobaczy ostatnie zlecenie. Aby zobaczyć więcej transakcji wystarczy kliknąć w odpowiedni obraz. W zależności od konkretnego banku będą pokazane tylko transakcji, które były wykonywane na odpowiednim urządzeniu. W celu weryfikacji zlecenia na Apple Watch należy zalogować się do  Watch-aplikacji na iPhonie. Większość banków przekazuje do systemu tylko informację o kwocie zlecenia, która może być inna, niż suma ostatecznego zlecenia. Tak więc użytkownik może spotkać odmienne sumy za transakcji dokonywane w restauracjach, na stacjach benzynowych, wypożyczalniach samochodowych lub hotelach. Aby sprawdzić prawdziwe dane, należy poprosić wyciąg z karty w instytucji bankowej wystawiającej kartę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *