Monthly Archives: November 2018

Wysokość minimalnego wynagrodzenia w krajach UE
Wysokość minimalnego wynagrodzenia w krajach UE

Wysokość minimalnej pensji w krajach UE waha się od 235 do 2000 euro. Poziom minimalnej pensji jest ustalany w celu chronienia przed wyzyskiem i ubóstwem. Są również kraje, gdzie nie ma żadnych zasad prawnych dotyczących minimalnej pensji: Szwecja, Dania, Cypr, Austria, Włochy oraz Finlandia. Wyjście, przyjęte przez te państwa, polegało na ustalaniu odpowiednich stawek ze względu na zawodowe grupy lub sektory. Ile wynosi minimalna pensja w innych krajach UE?

Jak bezpłatnie korzystać z kredytu na karcie
Jak bezpłatnie korzystać z kredytu na karcie

W czasach dzisiejszych karta kredytowa jest w każdym portfelu. Taka karta jest limitem pieniędzy, który przyznaje bank po weryfikacji predyspozycji finansowych klienta. Użytkownik musi pamiętać o terminowej spłacie limitu. W przeciwnym razie bank nalicza dodatkowe opłaty. W ciągu 50 dni kwota kredytu nie podlega obciążeniu. Jak więc korzystać z limitu za darmo?

Czym jest karta wielowalutowa i jak to działa
Czym jest karta wielowalutowa i jak to działa

Za pomocą karty płatniczej można dokonywać zleceń bezgotówkowych w punktach usługowych lub sklepach. Karta pozwala również na wypłacanie gotówki w bankomacie lub wpłatę środków we wpłatomacie. Wielu Polaków korzysta z kart debetowych i kredytowych. Jednak użycie takiej karty poza granicami kraju jest bardzo kosztowne, ponieważ podczas opłaty karta za granicą pobierana jest prowizja i opłaty za przewalutowanie. Jeśli planujesz wyjazd za granicę najlepiej zabrać ze sobą kartę walutową. Co to jest i jak działa?

Cyberataki na konto bankowe – odpowiedzialność banku
Cyberataki na konto bankowe – odpowiedzialność banku

Klienci banków są narażeni na oszustwa finansowe zarówno w świecie realnym, jak i w obszarze cybernetycznym. W skutek zwiększenia popularności bankowości elektronicznej zwiększył się poziom przestępstw cybernetycznych. Może to spowodować dużą utratę oszczędności klienta w przypadku, gdy gromadzi on pieniądze na koncie bankowym. Kto będzie ponosić odpowiedzialność za cyberataku przestępców i utratę środków z rachunku bankowego?