Monthly Archives: April 2018

Kredyt konsumencki – podstawowe zasady
Kredyt konsumencki – podstawowe zasady

Czy pojęcia „kredyt konsumpcyjny” i „kredyt konsumencki” są zamienne? Gdzie zostały uregulowane te dwa produkty i czym się różnią? Czy one oznaczają to samo? Nie powinny jednak być używane zamiennie. Pojęcie kredytu konsumenckiego odnosi się do pożyczkobiorcy, czyli konsumenta. Pojęcie kredyt konsumpcyjny oznacza sposób przeznaczenia uzyskanych środków, czyli konsumpcji.

Samochód zastępczy z OC sprawcy – co należy wiedzieć
Samochód zastępczy z OC sprawcy – co należy wiedzieć

Nawet mała stłuczka może zostawić nas bez samochodu, ponieważ odwieziemy go do warsztatu. Jeśli przyzwyczaiłeś się do codziennej jazdy samochodem, nie będziesz chciał przesiąść do autobusu. Istnieje jednak inne rozwiązanie – samochód zastępczy. W przypadku posiadania polisa OC sprawcy możesz w ogóle nie martwić się o kosztach za wynajem.

ZUS dla małych firm 2018 – zmiany prawa gospodarczego
ZUS dla małych firm 2018 – zmiany prawa gospodarczego

Ważną zmianą w gospodarczym prawie jest propozycja wydłużenia okresu spłaty małych składek ZUS dla nowych i małych firm. Obecnie okres ten wynosi 2 lata. Zmiana przewiduje wydłużenia okresu do 3 lat. Oprócz tego jeśli przychód miesięczny firmy nie przekracza 2 500 zł, firma musi zapłacić nie więcej 800 zł.

W co inwestować w 2018 roku
W co inwestować w 2018 roku

Lokata bankowa obecnie wychodzi prawie na zero. Więc w co mamy inwestować pieniędzy? W czasach dzisiejszych jest wiele opcji na inwestowanie, tylko należy dokładnie zapoznać się z możliwymi sposobami i opanować ważne strategie. Gdyby inwestowanie było bardzo proste i jasne, to wszyscy by byli mistrzami inwestowania. W co można inwestować w 2018 roku?