Monthly Archives: Marzec 2018

Upadłość konsumencka – wkrótce zmiany korzystne dla dłużników
Upadłość konsumencka – wkrótce zmiany korzystne dla dłużników

Nie spada zainteresowanie upadłością konsumencką. W 2017 r. z możliwości ogłoszenia bankructwa skorzystało 5,5 tys. osób. Tymczasem Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje kolejną rewolucję w prawie. Zmiany zakładają m.in., że sąd nie będzie przyglądał się przyczynom powstania niewypłacalności.

Dywersyfikacja oszczędności –  co to jest i jak działa
Dywersyfikacja oszczędności – co to jest i jak działa

Chociaż pojęcie dywersyfikacji oszczędności brzmi bardzo skomplikowanie, jednak jest to całkiem prosta rzecz, która ma za zadanie ochronę oszczędności każdej osoby. Inwestycja własnych oszczędności nie jest popularną czynnością wśród obywateli RP. Podstawowym powodem tego jest brak wiedzy w zakresie najkorzystniejszego wykorzystania kapitału. Jednak oszczędności polaków rosną z roku na rok. Czy są sposoby na optymalne oszczędzenie i czerpanie z tego więcej korzyści?

Pożyczki bez baz BIK i KRD
Pożyczki bez baz BIK i KRD

Osoby posiadające negatywny wpis w bazach dłużników nie są wiarygodne dla instytucji finansowych. Wysokość zaległego zobowiązania finansowego czy też przyczyna powstania zadłużenia oraz terminowość spłaty zupełnie nie mają żadnego znaczenia. Reguły prawne po prostu nie pozwalają takim firmom lub bankom udzielać pożyczek osobom, posiadającym negatywną historię kredytowania. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na pożyczki bez BIK i KRD.