Monthly Archives: Luty 2018

Czym jest odwrócona hipoteka
Czym jest odwrócona hipoteka

Odwrócona hipoteka jest nową opcją, którą oferują banki dla wszystkich klientów. Jednak najbardziej korzystną taka możliwość jest dla emerytów, którzy są właścicielami nieruchomości. Odwrócona hipoteka przewiduje comiesięczną lub jednorazową wypłatę dla klienta. Z kolei właściciel mieszkania zobowiązuje się zrzeknąć się praw do nieruchomości po śmierci . Czyli własność przenosi się do instytucji finansowej.

Hipoteczny boom – tak dobrze kredyty nie sprzedawały się od 6 lat
Hipoteczny boom – tak dobrze kredyty nie sprzedawały się od 6 lat

Czwarty rok z rzędu banki zdołały poprawić wyniki sprzedaży kredytów hipotecznych. Tym razem jednak skala wzrostów nie była symboliczna. Jak wynika z najnowszych danych AMRON-SARFiN, w 2017 r. wartość nowych kontraktów była o prawie 13 proc. wyższa niż rok wcześniej, a liczba umów wzrosła o 6,85 proc.

Kim są polscy bezrobotni?
Kim są polscy bezrobotni?

Choć ciągle powtarza się hasło „rynek pracownika”, wynagrodzenia rosną, a bezrobocie maleje, nadal można wyszczególnić grupy społeczne, które nijak nie przystają do tego twierdzenia. To najczęściej osoby po kształceniu zawodowym, ale bez umiejętności praktycznych lub po studiach na kierunkach ekonomicznych, filozofii, historii, politologii, kulturoznawstwie czy pedagogice.